FHIR® – Fast Healthcare Interoperability Resources (hl7.org/fhir) – є стандартом та середовищем наступного покоління, створених HL7. FHIR® поєднує в собі найкращі властивості лінійки v2, HL7 v3 і CDA, використовуючи найсучасніші веб-технології і застосовуючи жорсткий акцент на впровадженні.

Чому обрати FHIR®
В цьому стандарті зроблено сильний акцент на швидку імплементацію. Різні розробники та інтегратори працюють  єдиним інтерфейсом - API.

Інтероперабельність з коробки
Базові ресурси стандарту можуть використовуватись без будь яких адаптацій, а доробки реалізуються шляхом розширення. Під локальні потреби використовуються профайли. Специфікація стандарту - абсолютно відкрита.

FHIR® - конструктор. Рішення FHIR збираються з модульних компонентів, які називаються "Ресурси". Ресурси легко інтегруються в системи, які вирішують реальні клінічні та адміністративні завдання.

Бібліотеки для ваших додатків
Під FHIR® вже створено безліч готових бібліотек та його підтримують хмарні провайдери, наприклад Microsoft®.

Гнучкість/Масштабованість
Головним викликом для стандартів в охороні здоров'я - це величезна кількість особливостей та індивідуальних підходів, окремих випадків, і метою є стандартизувати та диверсифікувати процес розробки стандарту. Постійне додавання полів та опцій збільшуж вартість систем. FHIR® вирішує цю проблему тим, що надає вже готове середовище всього необхідного та профайли для використання в особливих випадках.

FHIR® застосовується в ряді завдань і контекстів - клінічних системах, мобільних додатках, хмарних рішеннях, в великих національних проектах.

Сумісність з іншими стандартами HL7 та відповідність Веб технологіям XML, JSON, HTTP, OAuth, etc.

Повністю RESTFull архітектура. Зручна і проста для розуміння специфікація. Читабельний та серіалізуємий формат. Кожен ресурс FHIR® людино-читабельний та представлений у вигляді HTML, що забезпечує клінічну безпеку даних.

HL7 V2

Стандарт обміну повідомленнями версії 2.x (V2) HL7 є джерелом електронного обміну даними в клінічній сфері
і, можливо, найбільш широко застосовуваним стандартом для охорони здоров'я у світі.

Клінічні дані можуть обмінюватись між різними системами завдяки цьому стандарту. Він призначений для підтримки центральної системи догляду за хворими, а також більш розподіленого середовища,
де дані знаходяться у відомчих системах.

95% медичних організацій США використовують HL7 V2.x

Для кого HL7 V2
Стандарти сімейства HL7 V2 підійдуть для організацій, що надають медичні послуги, провайдерів у сфері охорони здоров'я, виробників медичного обладнання та медичного програмного забезпечення.

Переваги
Підтримує більшість загальних інтерфейсів, що використовуються в галузі охорони здоров'я в усьому світі. Забезпечує середовище для досягнення порозуміння для того, чого немає в стандарті. Зменшує витрати на впровадження. Повністю зворотньо-сумісний.

Більше 35 країн мають реалізацію HL7 V2.x

Історія

В якості одного з найбільш широко впроваджених стандартів для медичної інформації у світі, стандарт V2 для обміну повідомленнями вперше був випущений у жовтні 1987 року як протокол додатків для електронного обміну даними в медичних умовах. Версія 2.7, що представляє останнє оновлення стандарту версії 2, була опублікована в 2011 році.

HL7 CDA

Архітектура клінічних документів HL7 версії 3 (CDA®) є стандартом розмітки документів, який визначає структуру та семантику "клінічних документів" з метою обміну між медичними закладами та між пацієнтами.

CDA може містити будь-який тип клінічного змісту - типові електронні медичні документи - виписний епікриз, діагностичне заключення, направлення, патологічний звіт тощо. Найбільш поширене використання CDA - обмін медичними даними між закладами охорони здоров'я.

Історія створення

CDA® розвився з роботи, яка виникла за межами HL7 на початку 1996 року, коли група лікарів, включаючи Тома Лінкольна, Джона Спінозу, Ден Ессіна, Джона Меттісона та Боба Доліна, почала зустрічатися, щоб обговорити потенціал структурованої розмітки в клінічних документах. Найбільш ранній проект називався Архітектурою "Kona" і був розроблений у 1997 році після того, як група приєдналася до HL7. З того часу багато людей працювали над нею, і основні ідеї були вдосконалені та розроблені разом з HL7 версією 3 і Reference Informational Model (RIM). Первинна група перетворилася на робочу групу структуризованих документів HL7, яка відповідає за CDA та інші типи документів HL7.

HL7 CDA визначає клінічний документ, що має наступні шість характеристик:

  • постійність
  • управління,
  • потенціал для аутентифікації,
  • контекст,
  • цілісність
  • людино-читабельність

Переваги Стандарту HL7 CDA

Підтримує обмін клінічними документами між тими, хто бере участь у догляді за пацієнтом. Підтримує повторне використання клінічних даних для звітів у сфері охорони здоров'я, моніторингу якості, безпеки пацієнтів та клінічних випробувань. Може використовуватись у  багатьох додатках.

CDA вводить концепцію інкрементальної семантичної інтероперабельності. Це означає, що в специфікації допускається діапазон комплексності специфікації, і користувачі повинні встановлювати власний рівень відповідності. Мінімальний обсяг CDA - це невелика кількість полів метаданих, закодованих XML (наприклад, ім'я постачальника, тип документа, ідентифікатор документа тощо) і тіло, яке може бути будь-яким типом MIME, наприклад, pdf або .doc (Microsoft Word) або навіть файл сканованого зображення.

Хоча цей документ не можна інтерпретувати для таких програм, як підтримка прийняття рішень, мінімальні, стандартні набори метаданих і характеристики відображення означають, що такий документ можна було б подавати, шукати, класифікувати і витягувати разом з більш багатими кодованими документами.

Для кого CDA:

  • Провайдери охорони здоров'я - медичні заклади первинної, вторинної та третинної допомоги
  • Медичні вендори (розробники медичних інформаційних систем та обладнання)
  • EHR та PHR системи
  • Відомчі системи, наприклад такі як центральні компоненти електронних сервісів

Розвиток CDA

Найостаннішою версією CDA є випуск 2, який використовується як основа для всіх поточних керівництв із впровадження CDA. Наразі розробляється CDA Release 3.