Чи відповідає ГІС або МІС Вашим вимогам?

Ринок медичних інформаційних систем в Україна за останній рік продемонстрував значний зріст. Найбільш вагоим фактором було запуск медичної реформи. Відповідно з'явилась більша кількість продуктів для автоматизації діяльності медичних закладів. Багато медичних закладів почали використовувати медичні інформаційні системи для автоматизації збору, обробки та зберіганню медичних даних пацієнтів.

Власники та керівники медичних установ повинні бути впевнені, що інвестиції зроблені у автоматизацію діяльності медичного закладу - захищені та працюють на підвищення ефективності закладу, а не постійно тягнуть видатки на супровід, а система перебуває в неактуальному стані

Мета оцінки медичних систем

HL7 Україна, посилаючись на досвід міжнародної організації та співпраці партнерів-членів, розробила критерії за якими проводить оцінку медичних інформаційних систем.

Оцінка систем здійснюється для їх користувачів - медичних установ. Основним підходом є те на скільки впроваджена медична інформаційна система відповідає потребам та вимогам медичної установи, її профілю.

Показники оцінки

Програмний код

Ми оцінюємо використовуєтсья система з відкритим або закритим програмним кодом.

Архітектура

Оцінюється яка архітектура медичної системи використовується. Чи є система крос-платформеною чи ні.

Безпека інформації

Оцінюються вимоги щодо достримання вимог щодо зброу, збереження та обробки персональної інформації. Можливість випадкового або навмисного витоку. Дотримання окремих вимог стандарту ISO 27001

Юзабіліті

Оцінюється наскільки користувачам зручно працювати з інтерфейсом системи

Підтримка системи

Оцінюєтсья чи здійснюється підтримка системи її розробниками або іншими структурами.

Відповідність стандартам

Оцінюється яким стандартам відповідає медична інформаційна система. Як враховано вимоги стандартів HL7, ISO 9001, ISO 15189, відповідність акредитаційним вимогам.

Інтетоперабельність

Оцінюються можливості сумісності системи з іншим програмним забезпеченням, можливість передачі та транспорту інформації.

Вартість

Проводиться розрахунок вартості володіння системою

Відповідність процесам

Оцінюється на скільки система відповідає діючим процесам медичного закладу.