
При розробці нової госпітальної системи було прийнято рішення про те, що нова ГІС повинна базуватись на одному з світових стандартів. Результати проекту виправдали вибір.

Погляд на проблему
Лікарня вже мала досвід автоматизації. Суть програмних засобів зводилася до того, щоб задовільнити на екрані вимоги паперової медичної документації, які більше декількох десятиліть вимагались Міністерством охорони здоров'я.
Нажаль, такий підхід призвів до того, що різні напрямки медичної допомоги були автоматизовані в різних комп'ютерних системах. Системи розроблювались різними командами розробників. І через деякий час об'єднати та інтегрувати системи було вже не можливо.
Рішення
Виклик проекту
Медичний персонал лікарні прагнув, за допомогою комп'ютеризації, отримати повні медичні дані пацієнтів в одній системі. Спростити пошук медичної інформації та бачити повноцінну електронну медичну карту.
Це дозволило б надавати медичну допомогу, в екстрених випадках, значно ефективніше оскільки є історія звернень та захворювань пацієнтів. Приймання управлінських рішень також повинно скоротитися за рахунок більш швидкого доступу до статистичних показників.
Реалізація
Створено єдину електронну медичну карту пацієнта. Медичні дані формуються незалежно від номерів історій хвороб. Застосування моделі ресурсів HL7 FHIR дозволило інтегрувати весь клінічний процес. Були розроблені профілі стандарту для стаціонару.
За рахунок обробки даних в реальному часі, щоранку, керівництву лікарні надходять дані про основні показники роботи стаціонару без участі спеціалістів медичної статистики.
Час приймання пацієнта
3 хвилини
Відділень
60
Робочих місць
400
“Медицина вже стала цифровою. Приймаючі рішення щодо життя та здоров'я ми покладаємося на інформацію і вона повинна бути вчасною і достовірною.”
— Ігор Семенів, головний лікар лікарні “Феофанія”